Již více než 25 let působení v regionu

Byl to 20 letý automechanik se svojí partnerkou, touha prosadit se na novém trhu a malá garáž ve Vémyslicích, kdo stáli u začátků. Od prvního prodejního dne v roce 1991 se toho změnilo hodně - prodejna, dílna, sortiment zboží i množství zaměstnanců.  

První prodaný stroj

Alespoň malou zahrádku obstarávala na vesnici téměř každá rodina. A prvním strojem, kterým jsme jim údržbu usnadnili, byl Vari systém, známý také pod starším názvem Terra. 

Servis

I první stroje prodané v 90. letech jsou stále funkční a mnohdy už slouží nové generaci uživatelů. To by nebylo možné bez kvalitního servisu, o který se už od začátku snažíme.

Zásobování

Ještě než se blesk stal pomalejším bráchem Toptrans, museli jsme zboží dopravovat vlastními silami. Zapřihnout vozík za Škodu 120, nabalit jídlo a s autoatlasem vyrazit ve velmi brzkých ranních hodinách směrem Libice nad Cidlinou byl jasný program každých 14 dnů.

Komunikace

V roce 1991 nebyl na vesnici telefon v domácnosti rozhodně běžnou věcí. Zavolat do banky, na poštu nebo objednat zboží znamenalo cestu do kanceláře bývalého JZD. Zásadním zlepšením byla později výstavba vedení pevné linky, na přelomu tisíciletí pak dostupnost mobilních telefonů.

První počítač

1998 byl přelomový rok. Alespoň co se týče našeho ,,IT"- poprvé jsme využili počítač s účetním programem, který zásadně ulehčil vedení agendy. Tehdy poměrně vysoká investice do jehličkové tiskárny Epson se ale vyplatila. Sloužila nám až do roku 2013.

Připravit nástupce

Podnikatel má sice určitou otevírací dobu prodejny, ve skutečnosti pro něj však pracovní den zamčením vchodových dveří rozhodně nekončí. Hlídání dětí se tak muselo spojit s povinnostmi. Prodejna nebo dílna byly rodinným prostředím asi stejně jako dětský pokoj.

2004

Do sortimentu přibyly produkty značky Husqvarna - motorové pily, křovinořezy, sekačky nebo travní traktory.


2006

Stali jsme se největším prodejcem Vari systému v České republice. Pohonné jednotky s motorem Honda a vozíky ANV-350 skládal snad každý, kdo měl ruce a nohy.

První robotická sekačka

Bylo to jako něco z jiné planety. Zapnout kabel do zásuvky, nastavit časovač a pak přijít z práce k posekané zahradě. Takového komfortu si užívají naši zákazníci od roku 2010, kdy jsme nainstalovali první Automower Husqvarna. 

Nová kapitola

Ta začala v roce 2011, kdy se celá firma přesunula do nové provozovny v Moravském Krumlově. Naši technici od té doby pracují v moderní, špičkově vybavené dílně a několika násobně větší prodejní plocha umožnila zásadně rozšířit sortiment i zásobu náhradních dílů.